Забава МАГАЗИН

Како хороскопските знаци своите лоши особини ги претвораат во предности?

Секој човек има свои маани и не треба да се очекува од никого да биде совршен. Но, секој од нас може своите маани да ги претвори во предности.

Астрологијата ни покажува како е можно тоа:

Овен

Овните се нарцисоидни и имаат силен нагон за преживување и самозаштита. Оставаат впечаток дека се себични и дека мислат само на себе, но воопшто не е така, бидејќи ви помагаат и самите да се држите до своето.

Бик

Тие се мрзливи и неуредни, но тоа им помага да ја гледаат поголемата слика на нештата и да ја сфатат важноста на она што на прв поглед се чини како небитно. Во својот неред тие се најмирни и не мислат на грижите.

Близнаци

Тие се ладни, резервирани и некомуникативни. Но, ова им помага да бидат доста посамоуверени во однос на оние кои се околу нив, но и им остава време да проценат кои луѓе ги сакаат блиску до себе, а кои не.

Рак

Тие не знаат да простуваат и може и со години да мразат. Научиле дека довербата мора да се стекне и многу се внимателни кога запознаваат некој нов и кога треба да му дадат простор да влезе во нивниот живот.

Лав

Лавот е голем егоманијак. Тоа му овозможува да биде силен кога е најпотребно и да не се предава. А, токму таа одважност и животот без страв му помагаат да се снајде и во најнезавидните ситуации, а потоа да излезе како победник.

Девица

Девиците сакаат да судат. Нивните остри проценки помагаат да го издвојат важното од неважното и да си веруваат на себе. Тие едноставно, не сакаат да губат време на глупости.

Вага

Вагите често се патолошки лажливци, а добро за нив е само чувството што го добива кога знае дека сите други му веруваат. Секогаш ќе се снајде и ќе си помине добро без некои сериозни последици.

Скорпија

Скорпиите се садисти и манипулатори, а токму тоа им помага да гобијат сè што сакаат. Некогаш се и многу сурови, но секогаш нештата ги вртат во своја корист и ги користат сите асови од ракавите.

Стрелец

Со овој хороскопски знак заедничкиот живот е невозможен, бидејќи ако нешто не му се допаѓа без размислување заминува и нема да се појави никаде каде нема нешто интересно за него. Сам себе си е најдобар пријател.

Водолија

Водолиите се себични и отстрана изгледа дека имаат многу, но во суштина тоа е само привидно. Другите тоа не го забележуваат, па секогаш во нивни очи ќе биде личност која знае да располага со нештата кои ги има.

Риби

Се работи за личност која е претерано чувствителна. Оваа особина им оди по нерви на другите, но нив им помага да се заштитат од манипулаторите.

Поврзани вести

Бен Афлек ужива на плажа со 15 години помладата девојка (ФОТО)

Влатко Зорба

Северина и Милан Поповиќ повторно на суд

Stefanija Kuzmanovska

19- годишна пејачка позитивна на коронавирусот

За овие три нешта никогаш не е доцна во животот

user2

Британец направил 41.000 чекори на скалите во својата зграда што е еднакво на искачување на Монт Еверест

Концертот на „Електрични оргазам“ во Скопје презакажан за 24 јуни

Влатко Зорба