Здравје и Храна МАГАЗИН

Како се прави најдобар домашен бурек со месо

Вака се прави најдобриот домашен бурек со месо:

Купете мешано мелено месо од 500 грама свинско месо и 500 грама говедско месо.

Загрејте 1 лажица стопен путер во тенџере, па додадете го месото, 5-6 глави мелен кромид, посолете го, ставете бибер и оставете го да се пржи.

Извадете го прженото месо од шпоретот, додадете малку повеќе загреан путер и промешајте сè.

После тоа, ставете 8 јајца во месото и измешајте сè добро со процесор за храна. Месете половина килограм бело меко брашно со малку солена вода, а потоа направете го тестото добро на даска и поделете го на јуфки.

Првата кора развлечете ја малку и намачкајте ја со путер. Покријте ја намастената кора со втората кора, со иста големина, и посипете ја двојната кора со брашно за да не се лепи на оклагијата за време на разтегнувањето. Така развиени и залепени, сите две кори треба да се печат во рерна додека не се испече сè. Оставете само една кора непечена.

Потоа земете ја тавата, намастете ја со путер, па наредете. Прво една, па преку неа со месо, над неа друга кора, повторно полнета и така натаму.

Покријте го последниот ред со таа непечена кора и посипете ја со маснотии, па печете го бурекот во рерна.

Исечете го печениот бурек и послужете го додека е врел.

Поврзани вести

На Сталоне му е деформирано лицето од ботоксот

Принц Хари: Исклучително сум горд на одговорот на британската јавност на епидемијата

Влатко Зорба

Дали ајварот има каква било хранлива вредност?

user2

Заради коронавирусот се одложува доделувањето на Оскар 2021 година?

Знаете ли да препознаете кога некој ве лаже?

user2

Снимка која ја прегледаа милион луѓе: Како вереницата на Роналдо ужива во летото? (видео)

Никола Поповски