Забава МАГАЗИН

Како вистински изгледа Џенифер Лопез без фотошоп? (фото)

Пејачката Џенифер Лопез со години важи за една од најубавите жени, а нејзиниот изглед продолжува да ја радува јавноста, иако во јули наполнила 51 година.

Џенифер е многу активна на социјалните мрежи, а судејќи според нејзиниот Инстаграм профил, таа се грижи за својот изглед, оди во теретана и се грижи за диетата.

Џеј Ло често објавува провокативни фотографии, како во бикини, така и во спортска гардероба, и со тоа ја истакнува својата фигура, особено стомачните.

Иако веќе е во зрели години, на нејзината линија секако може да и позавидат и нејзините многу помлади колешки. Сепак, не изгледа сè така на социјалните мрежи.

Имено, Џенифер Лопез била фотографирана на плажа кај популарното летно одморалиште Туркс и Каикос, каде заминала на романтичен одмор со својот вереник Алекс Родригез.

На фотографиите направени од папараците јасно се гледа затегнатото тело на Џенифер, но стомачните што се истакнати на Инстаграм не можат да се видат, па затоа нејзините обожаватели се прашувале дали можеби станува збор за Фотошоп кога станува збор за мускулите на стомакот.

Поврзани вести

Важни совети за хроничните болни: внимавајте со наглото опаѓање на надворешните температури

Влатко Зорба

Ќерката на Мадона фотографирана во алкохолизирана состојба

Кристина Денесовска

Редок ген е причина зошто не сакате зелени зеленчуци

Елена Даскалова

Мишел Фајфер и во шестата деценија изгледа совршено

Анастасија во Скопје, снима албум со Дарко Димитров

user2

Како да ја задржите пудрата на лицето цела вечер?

Елена Даскалова