Забава МАГАЗИН

Кара Делавињ и девојката честитаа Валентајн, но со друга цел

Манекенката Кара Делавињ и актерката Ешли Бенсон се во врска повеќе од една година, а сега си честитаа Валентајн една на друга на Инстаграм. Двете на своите профили ја објавиле истата фотографија на која се бакнуваат.

Освен поради Валентајн, фотографијата ја објавиле и по повод кампањата #KissCancerGoodbye (Истерај го ракот со бакнеж).

„Валентајн е денот кога објавуваме фотографии со саканата личност, пријателите или милениците. И вие можете да ја подигнете свеста и помогнете да се обезбеди иднина во која повеќе луѓе ќе го победат ракот“, напишале во своите објави.

Поврзани вести

Мажи внимавајте: Работи кои никако не смеете да ѝ ги кажете на партнерката

Кортни Кокс отворено за специјалната епизода од Пријатели

Кристина Денесовска

Пет фази низ кои поминуваат сите парови

Ќерката на Кејт Мос ја покорува модната сцена

Кристина Денесовска

Кејт и Пипа добија снаа: Се жени нивниот брат Џејмс (ФОТО)

user2

Џејмс Камерон откри како ќе изгледа „Аватар 2“ (ФОТО)

Елена Даскалова