МАГАЗИН

Книгата за животот на Меган Маркл и Хари ќе нанесе поголема штета дури и од интервјуто на принцезата Дајана?

Книгата за животот на Меган Маркл и принцот Хари, оставајќи ги должностите на кралското семејство, наскоро треба да ја види светлината на денот, јавуваат странските медиуми, а кралското семејство најмногу се плаши од тоа.

Наводно, книгата содржи одредено грдо обвинение за идниот крал, принцот Вилијам, кое би можело да му наштети на угледот.

Исто така, се шпекулира дека книгата генерално ќе може да нанесе огромна штета на кралското семејство, поголема од интервјуто на принцезата Дајана на времето. Од друга страна, книгата има за цел да ги претстави Меган и Хари во најдобро можно светло, така што сите други членови на семејството во Велика Британија, најверојатно, се под удар, како што е и Вилијам.

Поврзани вести

Меган и Хари ја растажија Кралицата

Влатко Зорба

Владо Георгиев за обраќањето на Вучиќ: Не го гледав „шлајмот“

Stefanija Kuzmanovska

Храна и лекови кои не се компатибилни

Како правилно се вари совршено домашно кафе?

Елена Даскалова

Приказната за Миљана и Милојко од Србија позната веќе и во светот

Елена Даскалова

Малтретираното момче од Австралија има постара сестра која е ативистка и манекенка

Кристина Денесовска