Здравје и Храна МАГАЗИН

Колку калории има во пржените лепчиња?

Пржените лепчиња претходно потопени во смеса од јајца и зачини важат за омилен појадок речиси на целиот Балкан, а веќе се популарни и во светот, но ги нарекуваат француски тост.

Ние имаме обичај да ги јадеме и благи и солени, со сирење, со кашкавал, павлака, јогурт, чоколаден крем, џем и многу други додатоци.

Едно лепче има околу 195 калории, но тоа е само едно лепче и тука не спаѓаат сите оние омилени додатоци, кои може да бидат погубни за нашата витка линија.

Иако се работи за одличен начин на искористување на сувиот леб, не би требало да претерувате со изедената количина, бидејќи за да потрошите три парчиња леб, треба да вежбате кардио-вежби околу еден час.

Поврзани вести

Личности кои со причина се или биле присутни во вашиот живот

Елена Даскалова

Како студеното време му користи на нашето здравје?

Елена Даскалова

Ники Минаж е бремена

Stefanija Kuzmanovska

Излезе првиот трејлер за новиот Бонд (ВИДЕО)

Елена Даскалова

Нина Бадриќ: Со месеци немам никакви приходи, ќе одам на протестот на музичарите

Џејми Оливер ве советува како да ослабнете без гладување

user2