Забава МАГАЗИН

Коронавирусот го откажа снимањето на серијата Пријатели

Долго очекуваното повторно собирање на Пријатели се одложува поради коронавирусот. Специјалната епизода требаше да се снима наредната недела во Калифорнија, а истата требаше да се емитува во мај.

Не е одреден датум за ново снимање, а HBO Max одби да ја коментира новонастанатата ситуација. Епизодата во која требало да се појават шестмината пријатели, требало да привлечат милиони гледачи.

Никој од актерската екипа на Пријатели се уште не се огласиле на социјалните мрежи. Комичната серија престана да се снима во 2004 година, а во 2018 година беше најгледана на Нетфликс.

Поврзани вести

Дали принцот Ендру е вмешан во сексуалната трговија на Џефри Епштајн: Американското министерство за правда го бара за сведок

Кои промени ќе се случат ако нагло престанете да пиете кафе?

Преслатко куче кое го следат половина милион луѓе (ФОТО)

Ешли Греам: бременоста не ѝ е пречка да остане во фит форма

user2

Ова е новото име на принцот Хари откако се откажа од кралските должности

Тамара Тодевска: „Слобода е во мода“

Stefanija Kuzmanovska