Забава МАГАЗИН

Кралицата Елизабета го добива деветото правнуче

Британската принцеза Јуџин и нејзиниот сопруг Џек Бруксбанк го очекуваат своето прво дете, објави и потврди Бакингемската палата.

Двојката, која се омажи во октомври 2018 година, приновата треба да пристигне на почетокот на 2021 година, а веста на Инстаграм ја потврди 30-годишниот Јуџин.

„Џек и јас сме многу возбудени за почетокот на 2021 година“, напиша принцезата покрај фотографијата на која има детски влечки во форма на мече и покрај онаа каде што позира со Џек.

View this post on Instagram

Jack and I are so excited for early 2021….👶🏻

A post shared by Princess Eugenie (@princesseugenie) on

Нивното дете исто така ќе биде прво внуче на нејзините родители Ендру и Сара Фергусон и деветто правнуче на кралицата Елизабета и принцот Филип.

„Нејзиното кралско височество принцезата Јуџин и г-дин Џек Бруксбанк со задоволство објавуваат дека ќе станат родители на почетокот на 2021 година. Војводата и војвотката од Јорк, г-ѓа и г-дин Бруксбанк, кралица и војвода од Единбург се воодушевени од веста“, се вели во официјалното кралско соопштение.

Поврзани вести

Ратајковски морала да се соблече гола за да ја покаже својата нова тетоважа (фото)

Никола Поповски

Чорба од зелка со ребра

user2

И во домашни услови дезинфицирајте го својот работен простор

Неделен хороскоп: Вагите да се чуваат од негативна енергија

Др. Лалошевиќ открива, што покажува скенер, а што рендген снимка кај пациенти со коронавирус

Берта Китинска

Потврден втор дел од „П.С. Те сакам“

Елена Даскалова