МАГАЗИН

Лејди Гага најави нов албум за 29 мај

Американската пејачка Лејди Гага на Инстаграм соопшти дека на 29 мај ќе објави нови албум. Тој ќе биде насловен „Chromatica” и ќе има 16 песни.

Албумот бил планиран за порано, но Лејди Гага не сакала да го објави поради пандемијата на коронавирусот.

„Ова е доста страшно време за сите нас и додека бев уверена дека уметноста е најсилно нешто што ни овозможува радост и исцелување, сфатив оти едноставно не е в ред од моја страна да објавам нов албум во услови на светска пандемија… Но, патешествието продолжува“, напиша таа.

Поврзани вести

Само три бои се доволни за празнична декорација во домот

Елена Даскалова

Зошто партнерите во долги врски потешко се одлучуваат за брак?

Stefanija Kuzmanovska

Домашна маска за подмладување

user2

Кејт Мидлтон е виновна за бегството на Меган и Хари?

Влатко Зорба

Исчистете го домот со природни препарати

user2

На 91 година го победи коронавирусот и стана симбол на надежта