Забава МАГАЗИН

Лекции кои Скорпијата ќе ги научи од годината што изминува

Скорпијата секогаш се обидува да ја сокрие тагата така што ќе ја посети секоја можна забава. Доколку претставниците на овој знак веруваат дека можат да ја заборават љубовта која им го скршила срцето, се лажат – бидејќи такво нешто е невозможно.

За зацелување на раните на душата, потребно е многу време, а токму оваа лекција Скорпијата ќе ја научи до крајот на 2019 година. Ќе сфатат дека не можат да се смират за само неколку дена.

На Скорпиите најчесто им е потребно многу време да се опорават. Овие претставници на зодијакот можат да ја нодат својата болка со месеци и години. Од таа причина, Скорпиите се сметаат за најголеми одмазници.

Без оглед на тоа што имаат силна желба за одмазда, кога ќе дојдат до нејзина реализација, разумот преовладува. Се разбира, тие не можат да ги заборават лошите работи кои им биле нанесени, бидејќи не го сфаќаат поимот на простување.

Скорпијата лесно ќе ја отфрли саканата личност, но никој нема да знае колку и е тешко или колку пати.

Но не очајувајте, астролозите предвидуваат нова голема љубов.

Поврзани вести

Џорџина откри што помислила при нејзината прва средба со Роналдо

Влатко Зорба

Едноставен начин како да ја прекинете караницата со партнерот

Излезе „React“, новиот сингл на Pussycat Dolls (ВИДЕО)

Елена Даскалова

По неодоливата честитка на Хари и Вилијам посака среќни празници со слатка фотографија

Кристина Денесовска

Проверено најдобриот рецепт за Алфредо сос за тестенини

Елена Даскалова

Фановите ја критикуваа Кајли Џенер поради пластичните операции