Забава МАГАЗИН

Лили Рајнхарт бесна поради советот на Трамп за користење заштитни маски

Проблемот со недостатокот на заштитни маски станува глобален, а во меѓувреме се појавија многу совети за како да ги направите дома или да ги употребувате одново износените.

Дури и претседателот на САД советува рециклирање и реупотреба на веќе носената маска, што многу ја разлути актерката Лили Рајнхарт.

„Сестра ми е медицинска сестра. Работи во болница, но сега е дома бидејќи има температура и кашла. Не можеше да купи ни топломер бидејќи се распродадени. И сега овој глупчо советува реупотреба на заштитните маски…“, напиша актерката на својот профил на Твитер.

Поврзани вести

Зошто никако не смеете да земате лекови на своја рака?

Пролетен љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци

Природна маска за совршени кадрици

Елена Даскалова

Цеца објави фото од Вељко како бебе и слика од внукот Жељко: Нема разлика меѓу таткото и синот (ФОТО)

Селма Хајек на 53-годишна возраст личи на млада девојка: Актерката го покажа бујното деколте (фото)

Никола Поповски

Балашевиќ добро закрепнува по операцијата за вградување стентови

Елена Даскалова