Забава МАГАЗИН

Лили Реинхарт тврди дека духот на Лук Пери ја посетил во сон

Актерката Лили Реинхарт се присетила на својот колега од серијата Ривердејл, Лук Пери, пој почина минатата година.

„Синоќа сонував дека сум се видела со Лук. Го прегрнав цврсто и плачев на неговото рамо, кажувајќи му колку ни недостига. Размислувајќи утринава за тоа, мислам дека ме посети неговиот дух, давајќи ми до знаење дека весело се насмевуна од другата страна“, напишала актерката.

Лили и Лук глумеле заедно во серијата Ривердејл од 2017 до 2019 година.

Пери, светската слава ја доби со популарната тинејџерска серија од 90-тите, Беверли Хилмс. Почина од последица на мозочен удар на 4 март 2019 година.

Поврзани вести

Таткото на Меган Маркл ќе сведочи на суд против неа

Овие чизми се задолжителни за есенва

user2

8 знаци дека сте психопат

Влатко Зорба

Ќерката на Стивен Спилберг уапсена за домашно насилство

Необични секси-соништа и што тие значат?

user2

Чак Норис го слави својот 80 роденден