Забава МАГАЗИН

Линдзи Вон го запроси дечкото (ФОТО)

Шампионката во алпско скијање, Линдзи Вон, на несекојдневен начин го изненади своето момче ПК Субан, кој е хокејар за тимот на Њу Џерси Девилс.

Американката, според објавата на Твитер, со прстен го запроси ПК, со што сакала да му даде до знаење дека е сериозна во своите намери.

„Среќни празници на сите. На нашата втора годишнина, се решив на нетрадиционален чекор, го запросив ПК и тој кажа ‘да’. Жените не се единствени кои добиваат свршенички прстени“, напиша Линдзи на Твитер.

Интересно е што ПК веќе ја запроси Линдзи, која ја прифати понудата. Притоа, се зборуваше дека прстенот кој таа го доби вредел околу 60.000 долари.

Поврзани вести

Шорцевите на Мелани Грифит предизвикаа кавга на социјалните мрежи

Stefanija Kuzmanovska

Џејмс, братот на Кејт Мидлтон, ја откажа свадбата

Метода која ќе ви помогне доколку ве мачи несоница

Кристина Денесовска

Со овој трик ќе дознаете дали некој ве прислушкува

user2

Одличен рецепт за најпопуларните американски колачиња

Елена Даскалова

Како да се ослободите од лошиот мирис во одводот од чешмата во кујна?

Елена Даскалова