Забава МАГАЗИН

Мачка спаси мало дете од бесно куче (ВИДЕО)

Мачките се грижат за нас! Ова вирално видео од херојска мачка како спасува мало момче од крволочно куче, докажува дека сите мачки не се егоцентрични.

Уличната сцена се случила на 10 јули во Бразил, но снимките од видео надзорот беа денеска споделени.

Поврзани вести

7 недостатоци на најинтелигентните луѓе

Влатко Зорба

Откриена причината поради која Меган и Хари ја одложуваат преселбата во Лос Анџелес

Кафе со цимет и јаворов сируп

Елена Даскалова

Блејк Лајвли го избриша својот инстаграм профил

Џорџина објави фотографија во секси фустан, многумина пишуваат дека се љубоморни на Роналдо

Stefanija Kuzmanovska

Британски воен ветеран на 99 години собра 10 милиони долари донации за борба против Ковид-19