МАГАЗИН Стил

Мајли Сајрус ја затвори Њујоршката модна недела

Иако не е менекенка, Мајли Сајрус доби чест да ја затвори Њујоршката модна недела.

Пејачката носеше ревија на Марк Џејкобс за есен/зима 2020, а по пистата пошетала како тоа да го прави цел живот.

Облечена во црна кратка маичка, пантолони и кожни ракавици, Мајли ја покажа извајаната фигура, а обожавателите не го криеле воодушевувањето.

View this post on Instagram

Included @marcjacobs 🖤

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

„Ти си супермодел“, „Покажи им Мајли“, „Кралица си!“, „Воу, какво тело“, беа само дел од бројните комплименти.

View this post on Instagram

genius design and execution 💀 @marcjacobs

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

Инаку, ова не е прв пат пејачката да се најде во улогата на манекенка. Имено, во 2014 година, Мајли прошета по пистата носејќи ревија од Џереми Скот, со кој на крајот ја затворила ревијата како вистинска модна муза.

Поврзани вести

Се шушка: Меган Маркл повторно бремена?

Елена Даскалова

Криза со коронавирусот: Важни совети за како правилно да работите од дома

Одложувањето на алармот може да ви го уништи цел ден

Елена Даскалова

Афти – зошто настануваат и како да си помогнете

Сергеј Трифуновиќ предизвикал несреќа, па избегал? Неговото објаснување е УРНЕБЕСНО

Елена Даскалова

Како правилно се одржува популарната божикна ѕвезда?

Елена Даскалова