Забава МАГАЗИН

Марго Роби ги маѓепса сите со невообичаен божикен изглед

Една од најубавите жени на светот, актерката Марго Роби, воодушевува со секое свое појавување во јавноста.

Откако на премиерата на филмот Bombshell ги воодушеви сите во бајковитиот фустан, сега тоа повторно и успеа во невообичаено, но беспрекорно божикно издание.

И додека во ова доба од годината во модата доминираат светки и црвена и зелена бога, Марго инспирација за својот стајлинг најде во пенливите пијалоци.

https://www.instagram.com/p/B6YFANTnEW-/

Актерката за гостувањето во емисијата на Џими Кемел облече сјаен комплет токму во таа боја во кој изгледаше спектакуларно. Блузата со нагласени рамена и пуф ракави, два тренда кои се вратија од осумдесетите, ја вовлекла во мини сукната од истата ткенина и боја, а стајлингот го надополнила со едноставни црни сандали со висока пета.

Без никакви дополнителни додатоци и накит, Марго, во овој комплет изгледаше свечено и многу шик.

Поврзани вести

Победете ја несоницата со овие 4 вечерни активности

Елена Даскалова

Принцот Хари пристигнал во Сандрингем, но не сакал да руча со семејството

Скоро 70 проценти од жените би се откажале од сексот ако така добијат идеално тело

Влатко Зорба

Феникс е фан на Атиџе, а таа сака да одмори од интервјуа и камери

Елена Даскалова

Изгубивте желба за партнерот? Ова се можните причини за тоа

Елена Даскалова

Во кои ситуации лимонот е повеќе штетен отколку корисен?

Елена Даскалова