Забава МАГАЗИН

Меган Маркл брутално искритикувана

По шест недели Меган Маркл и принцот Хари им се вратија на службените должности. Нивното прово појавување во новата година беше посетата на Канадската куќа во Лондон бидејќи дел од годишниот одмор со синот Арчи го поминаа токму во Канада.

Меган за таа прилика носеше комбинација на вои кои голем број на жени ја одбегнуваат, а медиумите ја нарекоа „250 нијанси кафено“. Интересно е што војвотката од сасекс, која инаку носи брендирани парчиња од глава до пети, овој пат предност им даде на хај-стрит брендовите. Па така, носеше сукна од Massimo Dutti, H&M и Reiss. Сепак, гламур и дадоа салонките со потпис Jimmy Choo.

Сепак, многумина ја забележаа малата незгода која и се случи. Очигледно нервозна поради првото појавување во јавноста по месец ипол, Меган се испотила, па пот пазувите ѝ се направило дамка.

Критичарите по социјалните мрежи пишуваат дека такво нешто не смее да им се случи на принцезите иако и тие се само луѓе.

„Некој нека и набави дезодоранс. Требало да облече нешто на што нема да се видат тие дамки“, коментирале Британците.

Некои, исто така, и забележале што на излегување скапоцениот капут го префрлила преку рака.

„Зошто така го носи капутот, дали некогаш сте ја виделе кралицата или Кејт така да ги носат своите капути? Невкусно“, пишувале.

Дека има вистина во тврдењата на Хари дека неговата сопруга е постојано критикувана и за најмали ситници, покажуваат коментарите на оние кои ја критукуваат нејзината коса. Иако неодамна стана мајка, некои започнале да и префрлуваат дека косата и изгледа оштетено, па ја советувале да посети фризер.

„Престани постојано да ја допираш косата“, пишувале други.

Поврзани вести

Природни рецепти за забрзување на метаболизмот

Елена Даскалова

Доаѓа Ерата на високата република, приказна 200 години постара од „Војна на ѕвездите“

Елена Даскалова

Џорџина покажа колку е флексибилна и доби скоро два милиони лајкови (ФОТО)

Влатко Зорба

Шанел ги дефинираа модните трендови за оваа година (ФОТО+ВИДЕО)

Елена Даскалова

Зошто сокот од портокал е совршен за почеток на денот?

Елена Даскалова

Хари: Се гордеам со тоа што ѝ служев на кралицата и на земјата