Забава МАГАЗИН

Меланија Трамп ја покажа празничната декорација на Белата куќа

Меланија Трамп ги објави новите новогодишни декорации во Белата куќа. Оваа година доминира белата боја, а секако, вклучени се и црвената и сината боја.

Таа ја презентираше декорацијата облечена во бело, со плетен фустан и долг мантил.

Во украсувањето на Белата куќа биле вклучени и волонтери, на кои првата дама им се заблагодари преку социјалните мрежи.

Поврзани вести

Ерменците бесни на Ким: Зошто воопшто доаѓаше?

user2

Бандерас по разводот го продава станот за 7 милиони долари

Stefanija Kuzmanovska

Есента има позитивно влијание на човечкиот мозок

user2

Излезе листата со најлошите лозинки за 2019 година

Кристина Денесовска

3 потези со кои ќе добиете волумен и густина на трепките

Елена Даскалова

Алиша Кис, Џон Леџенд и Ашер ќе пејат на концертот во чест на Принс