Категорија : Миленици

Миленици

Гледањето слатки животни е добро за вашето здравје

Влатко Зорба
Знаете дека откако сте погледнале видео со кученца и мачиња се чувствувате добро, а сега има и податоци што го потврдуваат тоа. Студија спроведена на...
Миленици

Работи со кои мислите дека му помагате, но всушност го мачите вашето куче

Влатко Зорба
Понекогаш сопствениците со најдобри намери можат да направат сериозна грешка при одгледување на куче, ризикувајќи го неговото здравје. Еве ги најчестите. Флексибилни поводници Овие поводници...
МАГАЗИН Миленици

Научниците конечно успеаја да докажат дека кучињата неизмерно не сакаат

Александар Петровски
Секој сопственик ќе ви каже дека неговото куче точно знае кога е време за прошетка, оброк или галење, но никој сопственик не може да ви...
Миленици

11 начини на кои вашето куче ви покажува дека ве сака

Stefanija Kuzmanovska
Начините на кои кучињата развиваат емоции слични на човекот ги интригираат научниците долго време. Сепак, честопати не ги забележуваме начините на кои тие ни покажуваат...
Миленици

Ги вознемири повеќе од короната: Германија воведува законска обврска за шетање кучиња 2 часа на ден

Влатко Зорба
Сопствениците на кучиња во Германија наскоро ќе бидат обврзани со закон да ги шетаат своите миленици барем двапати на ден, пишува „Гардијан“. Германската министерка за...
Миленици

Белград добива гробишта за миленичиња

Влатко Зорба
Заменик-градоначалникот на Белград, Горан Весиќ, објави дека главниот град „конечно ќе добие гробишта за миленичиња за прв пат во својата историја“, наведувајќи дека тоа може...
Миленици

Постои објаснување зошто сте личност која сака кучиња или мачки

Влатко Зорба
Сигурно некој ве прашал барем еднаш во животот, дали сакате кучиња или мачки повеќе. Поради некоја причина, луѓето кои сакаат мачки честопати се сметаат за...
Миленици

Дали треба да сме загрижени? Сопственици ја заразиле мачката со корона

Stefanija Kuzmanovska
Веста што пристигна од Велика Британија вели дека една мачка ја добила болеста Ковид-19 и тоа е прв случај во оваа држава. Иако има само...