Забава МАГАЗИН

Мишел Фајфер и во шестата деценија изгледа совршено

Актерката Мишел Фајфер по повод Денот на благодарноста на Интаграм објави фотографија без тронка шминка и така на своите обожаватели им го покажа својот младалачки изглед на 61 година.

„Возбудена сум што ќе го видам своето семесјтво за Денот на благодарноста, но ќе ми недостига мојата екипа од Монтреал“, напишала Фајфер на инстаграм.

Дека актерката изгледа прекрасно без тони шминка, потврдија и повеќе од 2.000 коментари со воодушевување.

„Поради тебе му се радувам на стареењето“, „Те обожувам, изгледаш прекрасно“, „Преубава си и ваква природна“, ѝ пишувале фановите.

Ова не е прва нејзина ваква објава. Таа и порано на своите обожаватели им го покажувала својот природен изглед.

Поврзани вести

Деми Ловато го покажа „заобленото“ тело во костим за капење (ФОТО)

Зошто кафето не влијае никако врз некои луѓе?

user2

Бизарната елка на Викторија Бекам предизвика лавина реакции

Кристина Денесовска

Прв инсерт од „Black Widow“, во него ја има и Македонката Симона (ВИДЕО)

Елена Даскалова

Сигурно ќе се препознаете: 11 типа луѓе во карантин и нивните смешни описи

Stefanija Kuzmanovska

Научниците пресметале колку дена ви се потребни да ги оставите зад себе лошите навики