Забава МАГАЗИН

Музичар почина од коронавирусот откако прати охрабрувачка порака

Диџеј почина откако беше поситивен на тестот за коронавирусот, само два дена откако прати охрабрувачка порака од болница.

Дени Шарма (40) од западен Лондон, на Фејсбук сподели дека е дијагностициран со ковид-19, поради што е хоспитализиран.

-Тешко дишам, но се борам и понатаму – напиша тој под фотографијата со подигнат палец, со што прати охрабрување.

За жал, само два дена по објавата, Дени почина, што предизвика голем шок и неверување кај неговите пријатели и фанови.

Поврзани вести

Позната американска актерка се удавила пред синот

Го сакам чуството кога бебето е во раце, а светот спие: Орландо Блум го очекува второто дете со Кејти Пери

Влатко Зорба

Како да се справите со „тешки“ луѓе на работа

Stefanija Kuzmanovska

Актерката Џејн Фонда уапсена на протест против климатските промени

user2

Сите погрешни сфаќања за здравата исхрана

Елена Даскалова

Хок: Тесла не би го изненадил новиот вирус

Влатко Зорба