Забава МАГАЗИН

На Мајкл Даглас не му требаат парите на татко му

Кирк Даглас го остави богатството на својата фондација посветена на добротворна работа, а син му Мајкл не доби ниту цент, беше веста која јавноста ја дочека со неверување.

Но, она на кое заборавија луѓето е дека самиот Мајкл е подеднакво популарен актер на кој, многу веројатно, воопшто и не му се потребни парите на неговиот татко. Мајкл Даглас е женет со познатата актерка Кетрин Зета Џонс, која и самата вреди неколку десетици милиони.

Всушност, се проценува дека Мајкл „тежи“ 300 милиони долари, додека Кетрин пак, 105 милиони долари. Очигледно е дека покрај ова богатство, тие 60 милиони кои Кирк ги остави после својата смрт воопшто не му се потребни ниту нему, ниту на неговото семејство.

Поврзани вести

Актерката Лаглин заврши во затвор затоа што сe обиде „преку врски“ да ги запише своите ќерки на колеџ

Влатко Зорба

Ако сакате густи и богати сардели подгответе ги за презимување

user2

Анастасија Ражнатовиќ сподели видео од малиот Жељко (ВИДЕО)

Александар Петровски

Необичните мемоари на Џим Кери

user2

Марго Роби ги кани принцот Хари и Меган на вечера

Влатко Зорба

Ешли Грејам откри колку килограми покачила за време на бременоста

Елена Даскалова