Забава МАГАЗИН

На прагот на 60-тата Моника Белучи и натаму ја носи титулата за најубава жена на свет

Италијанската актерка Моника Белучи ја носи титулата една од најубавите жени во светот која Мајката природа ја имала надарено уште од рана возраст, кога нејзините родители наводно ја криеле од љубопитните погледи и прашањата за тоа како е можно нивната ќерка да е толку убава.

Убавата Моника денес го слави својот 56-ти роденден, а на нејзината убавина и се восхитуваат каде и да се појави и ретко кој може да ги тргне погледите од неа. Пред актерството, таа имаше моделска кариера која започна на 16-годишна возраст, работејќи прво како модел во Италија за Долче и Габана, а потоа во Њујорк и Париз, каде беше забележана од други големи дизајнерски куќи, а наскоро го сними и својот прв филм „Живот со синови “.

Таа немаше проблем да снима голи сцени и да се соблече пред камерата, па нејзините актерски почетоци ги обележаа токму такви сцени, но улогата во филмот „Малена“, кој ја одбележа нејзината кариера, ја однесе на ѕвезденото небо. Потоа следуваа „Пакт со волците“, „Извици на сонцето“, „Дракула“, „Страста“, „Џејмс Бонд“ и сè друго е историја на големата актерска starвезда и икона за убавина.

Нејзиниот изглед и денес испушта сексапил, а нејзиниот профил на Инстаграм, каде има 3,4 милиони следбеници, е полн со провокативни фотографии на кои гордо ги истакнува своите бујни облини. Многумина не можат да им одолеат, а 18-годишниот Никола Лефевр, со кого е во љубовна врска од 2017 година и кого го криеше од јавноста веќе две години, не можеше.

Пред него, срцето на Моника го освои фотографот Клаудио Басо, со кого се омажи во 1990 година и се разведе четири години подоцна. Но, во 1996 година го запозна актерот Винсент Касел, со кого го сними филмот „Стан“ и на кого му раскажа на свадба во 1997 година.

Нивниот брак, наводно, бил отворен и двајцата често менувале сексуални партнери, што беше врева на целиот Холивуд. Таа дури во една прилика изјавила дека не очекувала верност од сопругот доколку не го видела три месеци, се додека знаеле како да се разделат поради деловни обврски и снимање.

Моника и Винсент добија две ќерки, а нивниот брак заврши во 2013 година и денес тие најмногу се среќаваат само на црвените теписи каде таа блеска и ужива во прегратките на Никола.

Поврзани вести

Северина излегува од самоизолација

Stefanija Kuzmanovska

Кајли Џенер купи луксузен автомобил за 3 милиони долари

Stefanija Kuzmanovska

Дуа Липа не сакала да „сее омраза“

Пред ајварот, Дуа Липа ги присвои и питата, бурекот и сармата (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Клум станува Кулиц

user2

Северина: Да не ги осудуваме заразените со корона

Влатко Зорба