Забава МАГАЗИН

На суд се појави снимката каде пијаниот Џони Деп крши се во станот (ВИДЕО)

Актерот Џони Деп во вторникот беше на суд во Лондон поради тужбата против таблоидот што го нарече „насилник кон сопругата“. Деп ги тужеше „Сан“ и неговиот извршен уредник Ден Вутон за клевета поради написот од 2018 година.

Џони беше првиот сведок на судењето, а и неговата поранешна сопруга Амбер Херд ќе сведочи. Поранешниот пар успешно избегна средба пред судницата и Амбер приреди шоу како држејќи се за раце со адвокатката и сестра и, додека нејзината девојка Бјанка Бути само одеше покрај неа.

Деп ги отфрли тврдењата дека бил насилен кон Херд, но признал дека земал алкохол и дрога за време на нивниот брак, признавајќи дека тоа предизвикало некои проблеми.

За време на судењето се покажа и шокантно видео, на кое пијаниот Деп како бесно фрли шише на подот, откако и рече: Сакаш ли да видиш лудилото? Ќе ти дадам лудило’.

Видеото е прикажано на првиот ден од судењето и го прикажува парот како се расправа во кујната, додека вознемирениот Деп ја затвора вратата од плакарот неколку пати и удира по шкафот. Тој, исто така, се слуша како пцуе за време на снимката од 90 секунди.

Потоа се гледа како грабнува шише црвено вино кое го истура во голема чаша, по што го фрла на подот. Снимката завршува во моментот кога актерот ќе сфати дека се снима.

Деп признал на суд дека бил насилен за момент и удрил во мебелот, но дека тој никогаш не бил насилен кон својата поранешна сопруга, но дека таа го злоупотребувала за време на бракот.

Тој тврдеше дека за него е незамисливо да удри жена: ‘Важен дел од мојот морален законик е тоа што никогаш не би удрил жена под никакви околности. За мене е незамисливо и никогаш нема да се случи “.

Но, тој рече дека неговата поранешна сопруга е нарцистички психопат и исклучително пресметлива личност која се омажила за него заради кариера.

– На почетокот, таа беше љубезна кон мене, рече дека ги гледала сите мои филмови и дека се восхитува на мојата глума, само за подоцна да ми признае дека не видела ниту еден мој филм, рече актерот, додавајќи дека тој бил лесна мета.

– Бев многу несреќен, таа е пресметлива личност со емотивни проблеми.

Неговата одбрана прикажа низа инциденти во кои таа, наводно, го нападнала во текот на нивниот брак, вклучително и кога таа фрлила шише вотка, отсекувајќи му го прстот, во Австралија во 2015 година.

Деп, исто така, наведе уште еден инцидент во кој таа го прободела неколку пати во лицето за време на летот на приватниот авион во 2014 година и тврди дека таа го турнала и удирала додека тој бегал во тоалетот.

Спротивно на тоа, адвокатите на актерката тврдат дека Деп е насилник кој постојано ја напаѓал Амбер кога бил пијан или дрогиран.

Деп тврди дека некогаш слушнал дека Амбер му кажала на неговиот директор за осигурување Џери Џаџ дека нејзиниот сопруг е стар дебел човек и тој не знае зошто се омажила за него.
Фокусот беше ставен на фотографија од отсечениот среден прст на неговата десна рака. Според него, Амбер го повредила во 2015 година додека биле во Австралија и како што истакнува и на него фрлила шише вотка. Неговите адвокати ги поткрепаа обвиненијата со фотографии што претходно излегоа во јавноста.

Поранешната сопруга на актерот еднаш истакна дека Деп се повредил откако полудел и го фрлил телефонот во ѕид.

– Амбер ми го повреди прстот со второто од двете шишиња вотка што ми ги фрли во неделата, на 8 март. Таа тврди дека ја подложив на сè и на сè што звучи како да ја мачев и злоупотребував три дена. Тие болни тврдења се целосно невистинити “, рече Џони.
Тој рече дека Амбер не претрпела никакви повреди целиот викенд додека тој имал неколку. Покрај тоа што му откинала дел од прстот, открил дека и му притиснала запалена цигара на образот. Тој додаде дека таа е пресметлива, нарцистички социопат кој се омажила со него за да ја унапреди актерската кариера.

Поврзани вести

Поради овие 5 гревови може да имате проблеми во врската

user2

Кејт Мидлтон е виновна за бегството на Меган и Хари?

Влатко Зорба

Чарлиз Терон сериозна кандидатка за „оскар“

user2

Ким Кардашијан ја нарече шминката на Кајли евтино ѓубре

Солзи, тага и болка на погребот на Кирк Даглас

Кристина Денесовска

Трубач во Милан засвире на прозорецот и разнежни многумина

Кристина Денесовска