Здравје и Храна МАГАЗИН

Најдобрата посна пита

Потребно:

– 500 гр тенки кори
– 1 поголем праз
– 1 компир
– масло, сол и бибер
– кисела вода

Подготовка:

На масло пропржете го празот исечкан на кругови. Додајте го изренданиот компир. На крај, додајте сол и бибер.

Една кора раширете ја на масата, пропрскајте со кислеа вода и наредете од филот, па свиткајте ја во ролна. Наредете ги ролните на предходно намачкан плех.

Печете на 200 степени, околу 30-40 минути.

Поврзани вести

Снимена последната епизода од „Модерно семејство“

Елена Даскалова

Со овие четири чекори ќе ја сопрете неконтролираната желба за слатки

Фарел Вилијамс: кога дознав што точно значат стиховите се засрамив

user2

Хакирана страницата на принцот Хари

Кристина Денесовска

Род Стујард и неговиот син истепале обезбедување на приватна забава

Чиле ќе издаде „светски пасош“ за лицата негативни на Ковид-19