Забава МАГАЗИН

Најдобрите серии според холивудските критичари

Во Холивуд доделени беа наградите од критичарите, Critic’s choice, на само еден ден пред откривање н номинациите за Оскар.

За најдобра драмска серија прогласена е серијата „Succession“, чиј главен актер Џереми Стронг е награден и за главна машка улога. Најдобра женска улога во драмска серија оствари Реџина Кинг во серијата „Watchmen“.

Најдобри споредни улоги во драма остварија Били Крадап (The Morning show) и Џин Смарт (Watchmen).

За најдобра комична серија прогласена е „Fleabag“, а најдобри главни улоги оствариле Бил Хејдер (Barry) и Фиби Волер Бриџ (Fleabag).

Серијата „Fleabeg“ наградена е за споредна машка улога улога (Ендрју Скот), а најдобра женска споредна улога е Алекс Борстин (The marvelous Mrs Maisel).

неочекувано, серијата „When they see us“ ги победи великаните како „Чернобил“ и освои признание за најдобра кратка серија. Најдобар ТВ филм е „El Camino> A braking bed movie“.

Поврзани вести

Ништо не е како порано: Италијанците мораа да го прилагодат сладоледот на пандемијата

Кортни Кардашијан изненадена од позитивните коментари

Анџелина Џоли пијана ѝ се јавила на Џенифер Анистон?

Елена Даскалова

Ана Ивановиќ изгледа одлично и по две бремености (ФОТО)

Stefanija Kuzmanovska

Кокосово масло, иделаен сојузник за убава кожа и здрава коса

Се продава иконскиот фустан на Џенифер Лопез