МАГАЗИН

Најубавата жена во Европа потекнува од Нови Сад: Која е мисицата со блескавата титула? (ФОТО)

Изборот за најубава жена во Европа се одржа во Виена, а титулата ја понесе Србинката Љубица Рајковиќ.

Рајковиќ зад себе има многу други слични признанија. Таа исто така беше Мис Балкан, Мис Србија и Топ Модел на Европа, а сега и официјално е најубавата Европјанка. Покрај тоа, Љубица го освои второто место на натпреварот за Мис на светот што се одржа на Филипините.

Инаку, Љубица е студентка на Филозофскиот факултет во Нови Сад, каде ги завршува студиите за српски јазик и литература.

И тоа не е крај на долгиот список на нејзините интереси – покрај сето тоа, таа е и инструктор по зумба, а оваа активност во комбинација со фитнесот се заслужни за нејзината фигура.

Поврзани вести

Меланија бара луѓето да носат маска, Трамп одбива

Влатко Зорба

Блејк Лајвли го избриша својот инстаграм профил

Грешки во исхраната поради кои тешко слабеете

Елена Даскалова

Неделен хороскоп: Близнаците треба да бидат повеќе самокритични

user2

Напитокот од сода бикарбона и лимон може да замени многу лекарства

Пиевте антибиотик? Време е да го прочистите телото

user2