Забава МАГАЗИН

Незгодните моменти од Оскарите кои не сакате да ги пропуштите

Како и секое друго случување на кое се собритаа мноштво луѓе, така и на овогодинешните доделувања на Оскарите имаше неколку незгодни моменти.

Џош Гад одлучи да го подучи Џон Траволта како се изговара името Идина Мезел.

Некој го подгази фустанот на Оливија Колман.

Жанел Моне настапи со откопчана кошула.

Се појави Еминем, што изненади многумина. Били Ајлиш изгледапе воодушевено, но Идина Мезел не изгледаше пресреќно.

Били не беше ниту воодушевена од скечот на Кристен Вик и Маја Рудолф.

Се појави Блек Чајна иако на нокому не му било јасно зошто и веднаш се најде на листата најлошо облечени.

View this post on Instagram

#blacchynanudes #oscar

A post shared by Beautiful dress (@dugunumuz.var) on

Бонг Јоон-хо гордо го гледаше својот Оскар.

Џејмс Корден и Ребел Вилсон наградата за најдобри визуелни ефекти ја прогласиле облечени во костимите од филмот Мачки, кој остана без номинации во таа категорија.

Поврзани вести

Најприсебните и најреалните хороскопски знаци

Елена Даскалова

10 рецепти за вкусни јадење од експрес лонец

Цеца повторно се тестирала за коронавирус: Еве ги резултатите

Меколи Калкин ја има најдобрата маска во Холивуд (ФОТО)

Влатко Зорба

Популарен диџеj пронајден мртов откако претходно бил обвинет за силување

Никола Поповски

Мајли Сајрус ја затвори Њујоршката модна недела

Кристина Денесовска