Забава МАГАЗИН

Од коронавирус почина ѕвездата на филмот Стар Ворс, Ендрју Џек

Британскиот актер кој се прослави во филмовите Војна на ѕвездите, Ендрју Џек, почина вчера како последица на коронавирусот на 77 години, потврдил неговиот портпарол.

Во серијата го глумел Калуан Емата, а зад себе има неколку филмови. Починал во болницата во Чертсеј, а откако било потврдено дека е позитивен на вирусот се појавиле бројни компликации.

За жал, последните моменти не ги поминал со сопругата Габирела, која моментално се наоѓа во карантин во Австралија, а странските медиуми пишуваат дека не ни разговарале пред смртта.

Поврзани вести

Швајнштајгер со емотивна роденденска порака до Ана Ивановиќ

Елена Даскалова

10 настани кои го променија светот изминатата деценија

Елена Даскалова

Злопамтила: На кои хороскопски знаци никогаш не треба да им го вртите грбот

Прва средба на кралицата и Хари по „мегзит“

Познатата Кејт Бланшет се исекла со моторна пила! (ФОТО)

Stefanija Kuzmanovska

Како да се изборите против болката од високи потпетици?

user2