МАГАЗИН

Орландо Блум во солзи откако потрагата по неговото куче заврши трагично (ВИДЕО)

Англискиот актер Орландо Блум (43) ја сподели со обожавателите информацијата дека минува низ тешки моменти и се расплака во видеото откако го истетовира името на своето мртво куче на градите.

Имено, Орландо го загуби своето куче Мајти, по кого трагаше седум дена низ Монтезит, каде живее со својата бремена свршеница, пејачката Кети Пери (35). Тој посвети тетоважа на своето непрежалено милениче, која се наоѓа на левата страна на градите.

– Мајти е на другата страна сега. После седум дена трагање од изгрејсонце до зајдисонце во доцните часови, денес, седмиот ден, ја пронајдовме неговата огрлица. Оваа недела плачев повеќе отколку што мислев дека е можно, и тоа беше многу заздравувачко – започна тој.

– Не оставив ниту еден камен непревртен, барав во сите можни дупки, под патот, пребарував во секој двор. Имав две кучиња трагачи, тие дадоа се од себе- напиша актерот.

Тој дури и отиде чекор понатаму и му направи споменик на своето куче.

Во претходниот пост пред да го најде Мајти, Блум напиша дека не се сеќава кога бил толку скршен во животот и со денови молеше за помош во потрагата на Инстаграм.

View this post on Instagram

Mighty’s on the other side now. After 7 days of searching from sunrise to sunset and into the wee hours, today, the 7th day ~the number of completion~ we found his collar… I have wept more this week than I thought possible, which has been very cathartic and healing… I left no stone unturned, crawled thru all the man holes, under the roads, searched every back yard and creek bed. Had two separate sniffer dogs do their best as well. I feel so grateful to have learned from my little Mighty man that love is eternal and the true meaning of devotion. I feel sure he was looking down on me whistling in every back yard and knowing that I was doing all I possibly could to respect our bond. He was more than a companion. It was a soul connection for sure. I’m sorry. I love you. Thank you. RIP my MIGHTY HEART my little fellow A ♠️’s ❤️Thank you to the community for allowing me to search through their yards for him and supporting my midnight walks. It was reassuring to see the best of people even in the worst of times. To the angels of @dogdayssar I’m forever in your debt. You ladies are heaven sent. Lastly thank you to @scottcampbell for the ink. I love you brother❤️l

A post shared by Orlando Bloom (@orlandobloom) on

Поврзани вести

Канје Вест: Исус е единствената суперѕвезда

Тајзи го промовираше новото видео за „Сине“

Елена Даскалова

Како настанал Денот на вљубените?

Кристина Денесовска

Кои видови секс се безопасни, а кои се крајно опасни за вас

user2

Аманда Бајнес објави фотографија дека е бремена па ја избирша

Принцовите Вилијам и Хари со заедничко соопштение пред семејниот состанок

Елена Даскалова