Забава МАГАЗИН

Освоил џекпот од 11 милиони евра, но заборавил да се јави да ја подигне

Добитник на џекпот во износ од 70 милиони лири (нешто повеќе од 11 милиони евра) на новогодишната лотарија за 2019 година и не бил толку среќен бидејќи не се јавил на време за подигање на наградата и останал без неа.

Имено, добитникот требало да се јави до 17 часот на 31 декември 2019 година, но бидејќи тоа не го направил, добивникот е поништен, а парите биле вратени на турското Министерство за финансии, пишува Daily Sabah.

Мистериозниот добитник предизвикал голем интерес кај турската јавност. Според турската лотарија, ова е прв пат некој да не си ја подигне добивката.

Поврзани вести

Триесет години помладиот дечко на мајката на Нејмар сака мажи!?

Влатко Зорба

Принцот Чарлс за коронавирусот: Чудно, фрустрирачко и стресно искуство

Влатко Зорба

Четирите најемпатични хороскопски знаци

Кристина Денесовска

Што ќе ви донесе претстојниот ретрограден Меркур?

Елена Даскалова

Погледнете како се снима „Матрикс 4“ со Кијану Ривс (ВИДЕО)

Елена Даскалова

Скорсезе не ги сака филмовите од Марвел

user2