Забава МАГАЗИН

Ова се 4-те најарогантни хороскопски знаци

Четири астролошки претставници некогаш толку претеруваат со својата ароганција, што дури и стануваат непријатни како друштво.

Секој од нас поседува одредена доза на ароганција, но, овие четворица знаци малку претерале во тоа.

Еве за кого се работи, со проценка на ароганцијата на скала од 1 до 10:

БИК

Нивната ароганција на оваа скала е 7. Тие се трудат да се скријат, но не секогаш им успева. Бикот мисли дека ништо во светот не е доволно добро за него, а многу тешко е да се аргументира со претставниците на овој хороскопски знак.

ЛАВ

Најарогантните претставници на хороскопот, со проценка дека нивната ароганција на скала од 1 до 10 изнесува 9,5. Тие се егоисти и мислат дека светот треба да се врти околу нив, а тоа го балансираат со одлична комуникација со која ги придобиваат луѓето, но само оние за кои се заинтересирани.

ВОДОЛИЈА

Тие се изразени индивидуалисти, а нивната ароганција на оваа скала е нешто меѓу 7 и 8. Избираат со кого се дружат, а оние кои не можат да им се придружат на нивниот пат, не ни мора да бидат покрај нив. Ги ценат своите ставови, а и имаат мислење за сè.

СКОРПИЈА

Скорпиите се сметаат себе за подобри, попаметни и поитри од сите други. Никогаш отворено не ги покажуваат своите емоции и намери, а секогаш се пречувствителни на критики. Се воодушевуваат на оние кои се видливо подобри од нив. На оваа скала, нивната ароганција е 7.

Поврзани вести

Почина популарниот рапер Juice Wrld

Елена Даскалова

Од што треба да се ослободите до крајот на 2019 според хороскопот?

Елена Даскалова

Џенифер отворено: Чувствувам како го губам допирот со реалноста

Елена Даскалова

Најголемата тајна за силувањето која ја чував сите овие години: Данијела Штајнфелд ја откри вистината

Манекенка со Даунов синдром воодушеви на Модната недела во Њујорк

Кристина Денесовска

Божикниот хит, по 35 години, објавен во 4К резолуција

Кристина Денесовска