Забава МАГАЗИН

Овие личности се опседнати со теории на заговор

Тие се опседнати со истражување на необјасливите појави. Експертте открија дека верувањето во таквите појави и теории на заговор се врзуваат со хороскопскиот знак, а овие три знаци најмногу веруваат во нив.

Овен

Овните сакаат да учат од ден во ден, а најмногу ги интересираат токму теориите на заговор за кои би можеле да зборуваат со часови. Сепак, тие нема да поверуваат во било што па поприлично се посветуваат на истражувањето на фактите и доказите врзани за теориите.

Скорпија

Скорпиите се многу мачни и обожуваат да веруваат дека постојат работи какви се прикажуваат само во филмовите. Ним истражувањето на нереалното и теориите на заговор им се омилено хоби и со тоа сакаат да се занимаваат на дневна основа.

Водолија

Личностите родени во знакот водолија се исклучително интелигентни и постојано го гледаат светот од различни перспективи. Но, како и овенот, тие се многу темелни во своите истражувања па од нив можете да дознаете многу за темите како вонземјаните и животот надвор од планетата.

Поврзани вести

Што велат ѕвездите за избор на датум за свадба следната година

user2

Член на бендот Бон Џови објави дека е заразен со коронавирус

Манекенката Наоми Кемпбел има нов животен стил

Како да ги препознаете луѓето кои постојано флертуваат и тоа да го искористите во своја корист

Кристина Денесовска

Овие три хороскопски знаци секогаш изневеруваат

user2

Џејмс Франко ги негираше обвинувањата за сексуално искористување на двете студентки

Кристина Денесовска