МАГАЗИН Стил

Овој моден тренд од деведесетите повторно се враќа

Во деведесетите години беше многу популарен, а оваа сезона повторно се враќа на голема врата. Во продажба можат да се најдат сите парчина облека од кадифе, од фустани до одела.

Многу познати личности веќе почнаа да носат дневни комбинации во кој доминира кадифете. Овој материјал асоцира на моќ и делува многу елегантно, а оделата особено добро изгледаат.

Се повеќе дами се одлучуваат за фустан, здолниште или други парчиња направени од овој софистициран, фантастичен материјал кој остава посебен впечаток на софистицираност.

Оваа сезона, овие парчиња облека носете ги со високи потпетици, но и со рамни чевли за да постигнете урбан изглед.

Поврзани вести

Синот на Аца Лукас ќе работи како таксист – „Моето дете не е Индијанец кое ќе се фали со името на татко му“

Никола Поповски

Што се случува со најмладиот син на Мајкл Џексон?

Кристина Денесовска

Откриено прошталното писмо на Керолин Флек

Кристина Денесовска

Случајот со претседателската кандидатура на Канје Вест станува се позбунувачки

Stefanija Kuzmanovska

Блек Лајвли само неколку месеци по породувањето со совршена фигура

Кристина Денесовска

Тијана Ајфон сподели секси фотографија на Инстаграм (ФОТО)