Категорија : МАГАЗИН

Забава

Ѓоковиќ со емотивна честитка му го честита роденденот на синот Стефан

Stefanija Kuzmanovska
Славниот тенисер Новак Ѓоковиќ утре ќе го прослави роденденот на своето прво дете – погледнете ја емотивната честитка што му ја упати на неговиот син!...
Забава МАГАЗИН

Планетата на љубовта носи нови изненадувања: Откријте што ве чека до крајот на октомври!

Берта Китинска
Венера е планета на љубов и изобилство, и во следните 10 дена ни носи фантастични работи! Откријте што ве чека до крајот на октомври! До...
Забава

Елен Деџенерис го смени имиџот по скандалот (ФОТО)

Влатко Зорба
Водителката Елен Деџенерис неодамна се најде во центарот на скандалот кога некои јавни личности и поранешни соработници ја обвинија дека има токсична атмосфера на нејзиниот...
МАГАЗИН

Брутално крштевање на Кипар: Поп го фрлал бебето во вода, мајката паднала во несвест (видео)

Никола Поповски
Видео од крштевање од Кипар го потресе целиот православен свет, бидејќи покажува како еден свештеник се однесувал нехумано кон бебето. Видеото било објавено на Фејсбук...
Забава МАГАЗИН

Мајли Сајрус се сретнала со вонземјанин: „Ме гледаше во очи, ме уништи целосно“

Никола Поповски
Контроверзната пејачка и актерка Мајли Сајрус тврди дека имала контакт со вонземјани и дека искуството било толку вознемирувачко што таа не можела да гледа во...
Забава

Сара Мејс на својот роденден на светот му го подари делото „Donka of Macedonia“

Влатко Зорба
Сара Мејс го претстави нежниот македонски мелос преку својата харфа на светскиот онлајн концерт по повод Светскиот Ден на харфата. Таа на настанот настапи со...
Забава МАГАЗИН

Активисти ја „нападнале“ Анџелина Џоли додека била на шопинг

Никола Поповски
Бидејќи со светот владее  пандемија на коронавирусot, тешко дека сме имале можност да ја видиме холивудската актерка Анџелина Xоли во јавност, а сега таа е...
МАГАЗИН

Азербејџански убавици на првата линија на фронтот: Oблечени во воени униформи се подготвени за борба (ФОТО)

Никола Поповски
Азербејџанските убавици од шоу-бизнисот облекле воени униформи и најавиле дека се подготвени да ги ризикуваат своите животи и да заминат на фронтот во Карабах. Актерката...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Овие места се најризични: Коронавирусот брзо се шири и лесно може да се заразите

Берта Китинска
Ризикот од инфекција со коронавирусот е најголем во затворени простории Според индексот на ризик од инфекција со корона, објавен од сараевскиот портал Кликс, тој е...