Категорија : МАГАЗИН

Патувања

Маврово – дестинација за четири сезони

Влатко Зорба
На денешната средба во Маврово, Директорот на Агенција за промоција и поддршка на туризмот (АППТ) Љупчо Јаневски со градоначалникот на општина Маврово и Ростуша Медат...
Забава МАГАЗИН

На прагот на 60-тата Моника Белучи и натаму ја носи титулата за најубава жена на свет

Александар Петровски
Италијанската актерка Моника Белучи ја носи титулата една од најубавите жени во светот која Мајката природа ја имала надарено уште од рана возраст, кога нејзините...
Забава МАГАЗИН

Никајла Ривера се огласи по скандалозната слика на која се држи за рака со мажот на починатата сестра

Александар Петровски
Поранешниот сопруг на покојната актерка Наја Ривера, Рајан Дорси (37), започна да живее со нејзината сестра Никајла Ривера (25), а нивната фотографија на која се...
Забава МАГАЗИН

Џорџина се покажа како супер домаќинка (ФОТО)

Александар Петровски
Џорџина Родригез честопати ги привлекуваше љубопитните погледи и го прави тоа повторно. Причината за ова беше нова сторија на нејзиниот профил на Инстаграм. Девојката на...
Забава

Поранешниот сопруг на Ривера под ист кров со нејзината сестра, фатени како се ДРЖАТ ЗА РАЦЕ

Stefanija Kuzmanovska
Поранешниот сопруг на починатата актерката Наја Ривера, Рајан Дорси (37) започна да живее со нејзината сестра Никајла Ривера (25). Никајла откри дека се одлучила на...
МАГАЗИН

Турист напиша негативна рецензија на хотел во Тајланд, сега му се заканува затвор

Влатко Зорба
Весли Барнс, Американец кој работи во Тајланд, беше уапсен за наводно нарушување на угледот на одморалиштето „Sea View“ на островот Кох Чанг. Барнс напишал рецензии...