Категорија : МАГАЗИН

Забава

По 5 години врска: Гвен Стефани се вери (ФОТО)

Влатко Зорба
По пет години врска, Гвен Стефани и Блејк Шелтон се верија. Шелтон ја запроси пејачката денес, а таа на својот Инстаграм профил веднаш објави фотографија...
Миленици

Кучето има интелигенција на просечно двегодишно дете: 20 интересни работи кои не сте ги знаеле за нашите најдобри пријатели

Stefanija Kuzmanovska
Колку добро и да ги познаваме, некои информации за нив секогаш нè изненадуваат. Прочитајте некои од најинтересните факти за кучињата: Интересни факти за развојот 1....
Забава

Манекенка ги зголемила градите 4 пати, а сега се кае: „Мажите се плашат да излезат со мене“

Stefanija Kuzmanovska
Инфлуенсерката и германската манекенка Ивон Бар (Yvonne Bar) ја следат над 1,2 милиони луѓе, а сега ги изненади сите свои следбеници со веста дека размислува...
Забава

Борат отвори сметка на Твитер: Ги следи Трамп, Меланија, Брнабиќ и Владата на Србија

Stefanija Kuzmanovska
По 14 години од објавувањето на филмот за славниот Борат, пристигна и неговото продолжение. Во оваа прилика, измислениот лик, кој го игра Саша Барон Коен,...
Забава

Ешли Греам го пробала сопственото млеко

Stefanija Kuzmanovska
Најпознатата „плус сајз“ манекенка Ешли Греам и нејзиниот сопруг Џастин Ервин во јануари годинава добија син по име Ајзак. Манекенката беше искрена дури и за...
МАГАЗИН

На Евровизија следната година ќе учествува 41 држава

Stefanija Kuzmanovska
Европската радиодифузна унија соопшти дека 41 држава го потврдила учеството на „Избор за песна на Евровизија“, која следната година треба да се одржи во холандскиот...
Забава

Бон Џови го поддржа Бајден на предизборниот митинг (ВИДЕО)

Stefanija Kuzmanovska
Познатиот американски рокер Бон Џови го поддржа демократскиот кандидат за американски претседател Џо Бајден. По тој повод, тој одржа краток концерт на предизборен митинг во...
Забава МАГАЗИН

Принцот Хари: Меган ми помогна за да сфатам што е расизмот

Никола Поповски
Британскиот принц Хари соопштил дека му требало многу време да сфати дека постои несвесна расна пристрасност и дека тоа го сфатил откако поминал повеќе време...
Забава МАГАЗИН

Овие три хороскопски знаци најмногу сакаат да се караат

Берта Китинска
Некои хороскопски знаци се поагресивни и отворено го изразуваат својот гнев и бес,  веднаш реагираат и водат жестоки дискусии без размислување. Овен Овој хороскопски знак...
Забава МАГАЗИН

Видео со секс сцени: Лошото момче на Холивуд и млада актерка дел од музички спот, нејзината мајка е воодушевена

Никола Поповски
Двајцата млади холивудски актери Шиа ЛеБеф и Маргарет Куали заедно снимија музички спот за песната „Love Me Like You Hate Me“ во изведба на нејзината...