Категорија : МАГАЗИН

Забава МАГАЗИН

Емотивно враќање на Росана, на сцената на Макфест се појави и Кубанка

user2
По повеќе од 20 години, на макфестовската сцена во Штип повторно застана легендарната Росана Сариќ Тодоровска, која многупати настапила и сама, но и со нејзината...
Забава МАГАЗИН

Мартинијан победи на 34-то издание на Макфест

user2
Мартинијан Кириловски, кој повеќепати се појави на талент-шоуто „Ѕвездите на Гранд“, сношти во Домот на културата „Ацо Шопов“ во Штип, ја однесе макфестовската победа со...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Шест неочигледни симптоми на дијабетесот

user2
Дијабетесот е болест која се карактеризира со покачена гликоза во крвта поради ослабениот одговор на инсулинот или неговото недоволно производство во организмот. Инсулинот е хормон...
МАГАЗИН Стил

Како правилно се користи маслото од кантарион?

user2
Маслото од кантарион се подготвува така што во маслиново масло се ставаат гранчиња од растението и тоа отстојува одреден период, а потоа се користи за...
Забава МАГАЗИН

Пет показатели дека сте натпросечно интелигентна личност

user2
Иако веќе е покажано дека коефициентот на интелигенција не е мерило за успех во животот, сепак многумина би сакале да се пофалат со повисок IQ....
Здравје и Храна МАГАЗИН

Како да препознаете дали имате хормонално нарушување?

user2
Кога хормоните во нашето тело се во идеален баланс, тогаш и ние се чувствуваме добро и функционираме без проблеми. Секое најмало нарушување, со себе носи...