Забава МАГАЗИН

Пејачката Кели Шор позитивна на коронавирусот

Дека коронавирусот не бира кого ќе зафати, докажаа и бројни познати личности кои успеаја да се заразат. Една од нив е американската кантри ѕвезда Кели Шор.

Пејачката на социјалните мрежи сподели дека е позитивна, иако три недели минала во карантин, а изглегувала повремено во продавница.

– Се чувствувам подобро, но тоа е доказ колку е ова опасно и заразно. Бескрајно фрустрирачки е да ги гледаш луѓето колку не го сфаќаат ова сериозно – напишала на Твитер.

Пејачката открила дека најлошо било на почетокот.

-Првите неколку дена беа ужасни. Никогаш не сум се чувствувала така… Целото тело ме болеше, а треската би беше како јавање бик. Потполно изгубив чувство за вкус и мирис – признала таа.

Поврзани вести

Неделен хороскоп: На Скорпиите им претстои одличен љубовен период

user2

Жителите на Халштат веќе не сакаат туристи во своето село

Елена Даскалова

Внесувајте храна со цинк за подобар имунитет

Елена Даскалова

Шест митови за домашното лекување на настинката

Кристина Денесовска

Ѓорѓе Балашевиќ имал инфаркт

Пирс Морган остро ги нападна ѕвездите кои профитираат од коронавирусот