Забава МАГАЗИН

Пенелопе Круз и Хавиер Бардем донираа медицинска опрема

Славните сопружници Пенелопе Круз и Хавиер Бардем објавија дека помогнале на шпанска болница со донирање медицинска опрема во време на коронавирус.

„По неколку дена потрага на разни начини да најдеме, купиме и донираме медицинска опрема, Хавиер и јас конечно успеавме во тоа. Благодарение на компанијата Индитекс успеавме да купиме 100.000 ракавици и 20.000 ФФП2 маски, кои ги дониравме во болницата Ла Паз во Мадрид“, извести Пенелопе.

Таа нагласува дека не запираат тука и дека се надеваат дека наскоро ќе успеат да набават и други материјали и опрема кои им се потребни на лекарите кои се во првиот ред борци со оваа пандемија, а планираат својата акција да ја прошират на повеќе болници. Сепак, сето тоа зависи од условите за набавка на материјалите.

Поврзани вести

Хороскопски знаци кои најмногу заработуваат

Кристина Денесовска

Две вежби за дишење кои ќе ви помогнат да ги оставите цигарите

Дали сте меѓу нив: Овие се трите најатрактивни хороскопски знаци

Влатко Зорба

Најлесниот рецепт за колач од портокал

user2

Позната порно актерка се соблече гола пред свршеникот, неговата реакција е урнебесна (ВИДЕО)

Фреди Меркјури: Џон Ленон беше поголем од животот

user2