Забава МАГАЗИН

Пинк ќе донира 500.000 долари за пожарите во Австралија

Поп ѕвездата Пинк вети дека половина милион долари ќе ги донира на локалните пожарникари кои се борат со пожарите во Австралија.

„Потполно сум очајна гледајќи што моментално се случува во Австралија со ужасните пожари. Ветувам донација во износ од 500.000 долари дирекно на локалните пожарникари кои јуначки се борат. Моето срце се со нашите пријатели и семејства во Австралија“, напишала Пинк на социјалните мрежи.

Во пожарите кои последниве неколку месеци ја зафатија Австралија, досега загинале 23 лица. Смртоносните пожари веќе запалиле околу 5 милиони хектари земјиште и уништиле повече од 1.500 домови.

Поврзани вести

Ди Каприо објави слика од Скопје: Мајка и дете се разладуваат на плоштадот Македонија (фото)

Никола Поповски

Сестрата на Том Хенкс: Не е идеално, ама можеше да биде и полошо

Дали навистина Чолиќ испеал песна посветена на трагично починатата Милица?

user2

Каква музика го инспирира Леброн Џејмс?

Влатко Зорба

Музички ѕвезди кои пееле на свадби

„Викторијас сикрет“ пропаѓа?

Елена Даскалова