Забава МАГАЗИН

Пинк најави пауза од музичката кариера

На вчерашното доделување на Кантри музичките награди, Пинк се појави со сопругот и двете деца, а пред да започне шоуто разговарала со екипата на „Entertainment Tonight“.

Таа им кажала на новинарите дека е забавно да ги носи и децата, бидејќи има што да се види, а најавила дека во јануари ќе прослави 14 години брак со сопругот Кори Харт.

На крајот од изјавата, Пинк ги открила своите планови неодредено време да се повлече од музичката сцена, особено откако имаше навистина исполнета година поради реализацијата на албумот „Hurts 2B Human“ и промотивната турнеја за него.

„Две и пол години непрекинато правев музика. Вилоу се враќа во училиште, а Џејмсон почнува во градина. Следната година е година на семејството и Кори ме поддржува во тоа“, изјавила Пинк.

Поврзани вести

Ен Хатавеј го откри името на своето второ синче

Француската академија за филм си поднесе оставка поради Полански

Кристина Денесовска

Дали пушењето навистина доведува до депресија?

Никола Поповски

Жестоки провокации меѓу Голубовиќ и Станија: „Сега е време за мене да изнудам пари од тебе“

Ако сте под стрес, не пијте кафе

Светот „навлечен“ на филмови за пандемии, а еден од нив привлече многу внимание