Забава МАГАЗИН

Почина Алан Мерил, автор на познатиот рок-хит

Алан Мерил кој ја напиша песната I Love Rock and Roll, која ја прослави неговата колешка Јоан Јет, почина вчера во Њјорк од компликации од заразата со коронавирусот, потврди неговата ќерка. Имал 69 години.

Лаура Мерил на Фејсбук напиша дека татко ѝ починал во неделата наутро.

Forever daddy….I love you forever. This isn’t real. I wasn’t just with you and now your gone. I don’t know how to digest this. I just don’t know.

Gepostet von Laura Merrill am Sonntag, 29. März 2020

„Ми дадоа две минути да се простам од него“, напишала на Фејсбук и додала дека при излегувањето се уште имала надеж дека тој нема да заврши во вестите.

Мерил вели дека нејзиниот татко бил здрав пред коронавирусо. Била на неговиот концерт пред две недели и го фотографирала за неговиот нов албум. Вели дека мислел дека има обичен грип, но се испостави дека станува збор за коронавирус.

Поврзани вести

Би погодиле ли кој е? Хороскопски знак што сите ги излудува

user2

Меган Маркл со еден потег ја навреди Камила

Кристина Денесовска

Мајли Сајрус ја затвори Њујоршката модна недела

Кристина Денесовска

Најголемото семејство во Британија очекува 22от член

user2

Мараја Кери се пошегува на своја сметка и ги собра симпатиите од обожавателите

Влатко Зорба

Меган и Хари ќе се појават на „Оскарите“?

Влатко Зорба