Забава МАГАЗИН

Почина авторката на популарната песна од серијата „Пријатели“

Нема кој не ја знае песната „I’ll Be There For You“, со која почнува легендарната серија „Пријатели“.

Како што пренесуваат светските медиуми, нејзината авторка, музичарката Ел Вилис, ненадејно починала, а како причина се наведува срцев удар. Веста за нејзината смрт ја објави нејзината животна партнерка, Пруденс Фентон, на социјалните мрежи.

Таа за оваа песна беше номинирана за Еми, додека пак Греми доби за музиката за филмовите „Боја на пурпурот“ и „Полицаецот од Беверли Хилс“.

Култната песна „I’ll Be There For You“ ја испеаја популарните The Rembrandts.

Поврзани вести

Слаткар стана татко

Берта Китинска

Астрологијата открива кога секој знак ги презема големите животни промени

user2

Згодната Никол Шерцингер повторно вљубена

Елена Даскалова

Зошто е опасно да ги пиете таблетите без вода

Откриено зошто ги немаше Меган и Хари на семејната честитка на кралицата

Елена Даскалова

Осум години од смртта на Витни Хјустон

Елена Даскалова