Забава МАГАЗИН

Почина популарниот рапер Juice Wrld

Раперот Juice Wrld, чија кариера штотуку зазеде светски правец, ненадејно починал на аеродромот Мидвал во Чикаго.

Тој слетал рано утрово, а сведоците на ужасниот настан кажале дека му се случило и дека почнал да крвари низ устата, по што се онесвестил.

Кога пристигнала екипата на итната помош уште покажувал знаци на живот, но кратко потоа бил прогласен за мртов.

Тој реализираше неколку хитови, а најголемо музичко достигнување му е песната „Lucid Dreams“ од летото 2018, која се искачи на второто место на светските топ-листи.

Причините за смртта ќе бидат познати по обдукцијата.

Поврзани вести

Препознајте дали вашата мачка ви се лути

Елена Даскалова

Видеото на А-ха достигна милијарда прегледи на Јутјуб

Кристина Денесовска

Две признанија за „Игра на тронови“

Како да ја заштитите косата од ладното и ветровито време?

Елена Даскалова

Том Хенкс доби почесно грчко државјанство

Елена Даскалова

Принц Вилијам: Татковството предизвика болни сеќавања на смртта на мајка ми (ВИДЕО)