Забава МАГАЗИН

Почина шпанската принцеза како последица од коронависурот

Шпанската принцеза Мариа Тереса почина во петокот на 87 години. Била позитивна на коронавирусот, јавува Mirror. Мариа е првата принцеза која е жртва на пандемијата, а тажната вест ја сподели нејзиниот брат, принцот Хенри.

Мариа Тереса е родена во 1933 година, како ќерка на принцот Хавиер и Мадален де Бурбон, а во животот ниту се мажела, ниту имала деца. Животот го мина во Мадрид.

Поврзани вести

Сопругата на Ѓоковиќ со поддршка за тенисерот: Засекогаш со тебе, љубов!

Никола Поповски

Фановите не можат да веруваат како се облекол Роналдо! (ФОТО)

Влатко Зорба

Тајната на трите прстени што ги носи Кејт Мидлтон: Колку вредат и зошто ги носи

Stefanija Kuzmanovska

Стомачна танчерка од Египет доби три години затвор поради „сексуално сугестивна“ објава на интернет

За што се е добар благиот компир?

Северина се обрати до јавноста со отворено писмо

user2