Забава МАГАЗИН

Почина шпанската принцеза како последица од коронависурот

Шпанската принцеза Мариа Тереса почина во петокот на 87 години. Била позитивна на коронавирусот, јавува Mirror. Мариа е првата принцеза која е жртва на пандемијата, а тажната вест ја сподели нејзиниот брат, принцот Хенри.

Мариа Тереса е родена во 1933 година, како ќерка на принцот Хавиер и Мадален де Бурбон, а во животот ниту се мажела, ниту имала деца. Животот го мина во Мадрид.

Поврзани вести

Двојките кои на Фејсбук имаат многу заеднички фотографии се несигурни во врската

user2

Осуденик на смрт барал да го пуштат: Кратко бев мртов

Почина Литл Ричард

Епска тепачка меѓу двајца мажи која ја погледнаа над 13 милиони луѓе (ВИДЕО)

Зошто Тејлор Свифт веќе не смее да ги изведува своите песни?

Елена Даскалова

7 грешки кои ги правите со појадокот

Елена Даскалова