Забава МАГАЗИН

Почна забавата пред Клиниката каде што се роди внукот на Цеца: Таткото Вељко со скината маица ги кити трубачите со пари (видео)

Денес Вељко Ражнатовиќ стана татко за првпат. Неговата сопруга Богдана се породила во приватна клиника во Белград.

Наследникот веќе го добил името Жељко, по покојниот татко на Вељко, а породувањето поминало во најдобар ред.

Вељко присуствувал на породувањето, а Богдана била породена од лекар, кој двапати претходно ја породил Цеца.

Фолк-ѕвездата го добила своето прво внуче, а семејството на Вељко и Богдана се собрале пред болницата пред 11 часот.

Вељко излегол надвор, ги кител трубачите со пари, а тие му ја искинале маицата како што е обичај во Србија кога се раѓа дете.

Поврзани вести

Адел откри како изгуби 45 кг

Stefanija Kuzmanovska

Брус Вилис по 22 години го облече вселенскиот костум што го носеше во „Армагедон“(ФОТО)

Влатко Зорба

Меки кнедли за домашна пилешка супа

Откажана Евровизија 2020 во Ротердам

Стрикото на Меган Маркл нема убави зборови за неа

Славеникот Арчи во прегратките на неговата мајка Меган чита „Патка! Зајак“ (ВИДЕО)