Забава МАГАЗИН

Погледнете како се снима „Матрикс 4“ со Кијану Ривс (ВИДЕО)

Новиот дел на „Матрикс“ се снима во Сан Франциско, а Кијану Ривс, кој е ѕвезда на овој серијал, е забележан облечен во јакна, фармерки и носи распуштена коса.

Многумина мислат дека Нео нема да биде вратен во матриксот и дека главната тема ќе биде приказната за човечкото незнаење дека машините ги користат нивните тела како извор на енергија.

Како што наведуваат АБЦ7 Њуз, ова е првпат од 2003 година да го гледаме Кијану во легендарната улога на Нео.

„Матрикс 4“ исто како и „Џон Вик 4“ излегува на 21 мај оваа година. И во двата филма главната улога ја носи токму Кијану Ривс. Во него се враќаат Кери Ен Мос и Џада Пинкет Смит, а како нови имиња се приклучуваат Џесика Хенвик и Нил Патрик Харис.

Поврзани вести

Почина таткото на Двејн Џонсон

Кои филмови треба да ги изгледате додека сте во карантин

Кристина Денесовска

СТРЕЛЕЦ: Годишен хороскоп за 2020 година

Елена Даскалова

Рики Мартин и сопругот добија уште еден син (ФОТО)

user2

Поранешната девојка на Ал Пачино ја откри вистинската причина за раскинувањето

Кристина Денесовска

Што сè треба да знаете за коронавирусот кој го загрижува цел свет?

Елена Даскалова