Забава МАГАЗИН

Портретот на кралицата со тројцата наследници на тронот ја обележува новата декада

 

Портретот на кралицата Елизабета со тројцата наследници на британскиот трон ја обележува новата деценија во Бакингемската палата.

Покрај кралицаtа се и принцот од Велс, Чарлс, војводата од Кембриџ, Вилијам и неговиот син, принцот Џорџ, фотографирани во Бакингемската палата.

Новата официјална фотографија е напрацена во декември, но дури сега е објавена. Ова е втора официјална фотографија на која се заедно четирите генерации на кралското семејство. Предходната беше направена за нејзиниот 90 роденден, пред три години. Таа фотографија беше испринтана на поштенските марки.

Поврзани вести

Jохансон е против строги диети: Сакам да останам во форма природно

Влатко Зорба

Германската војска обучува кучиња за препознавање корона

Кокосово масло, иделаен сојузник за убава кожа и здрава коса

Тајландскиот крал во самоизолација со харем на Алпите

Ова се најсензуалните жени во хороскопот

Елена Даскалова

Почина Мари Фредриксон, пејачката на групата Roxette

Елена Даскалова