МАГАЗИН

Познат диџеј почина под неразјаснети околности

Популарниот диџеј Ерик Морилo, познат по хитот „I like to move it“, беше пронајден мртов во неговиот дом во Мајами, во понеделникот наутро, на 1 септември, пишуваат странските медиуми.

Засега не се познати околностите под кои починал диџејот, а властите посочуваат дека истрагата е во прелиминарна фаза и дека полициските службеници излегле на терен по приемот на пријавата.

Тој беше обвинет за силување пред неколку месеци, но ги негираше овие обвинувања.

Нападот, наводно, се случил во 2019 година на забава што ја организирал тој.

Поврзани вести

Консумирањето ориз го подобрува спиењето

Stefanija Kuzmanovska

Единствената вежба што ги „гори“ сите стомачни (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Канје се најде на удар на критики поради доручекот на неговата миса

Миа Калифа за порно индустријата: Тоа ми беа најтрауматичните три месеци во животот

Коронавирусот го уништува бизнисот на венчаници

Изгубете 3 килограми за 3 дена со оваа диета

user2