Забава МАГАЗИН

Познатите парови покажаа како го минувааат времето во изолација

Коронавирусот и понатаму се шири, предизвикувајќи многумина од нас да ги минуваат деновите во своите домови, што е можно подалеку од други лица. Бидејќи сите настани се одложени или откажани, сите се грижат да го исполнат сопственото слободно време. На тоа не се имуни ниту познатите, ниту богатите.

Еве како познатите парови ја минуваат самозиолацијата:

Леди Гага и Мајкл Полански

Леди Гага и нејзиното момче повторно ги откриле старите начини на забавување, па така деновите ги минуваат играјќи видео игри и карти.

„Важна напомена: држете ги своите мисли што подалеку од стресот и нега вашето тело се движи“, порачала пејачката.

Џастин и Хејли Бибер

View this post on Instagram

My quarantine partner

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Иако социјалните контакти се забранети, познатиот пар не се откажува од бакнувањето. Сепак, ги потсетија своите следачи дека со самозиолацијата не се штитат само себе, туку и своите баби и дедовци.

Криси Тајген и Џон Леџенд

Познатиот пар со своите домашни концерти на многумина им го разубавуваат секојдневиоето, а шоуто дефинитивно го украде згодната Криси.

Емили Ратајковски и Себастијан Беар МекКлард

Исто како и многумина други, овој пар работи од дома, а како што откриваат, наместо делиактеси уживаат во замрзнати пици. Освен оа, направиле неколу телефонски разговори, а сето тоа го овековечиле со селфи.

Дуа Липа и Анвар Хадид

View this post on Instagram

self care sundays ok

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Дуа и Анвар изолацијата ја искористија за испробување на бјути третмани.

Поврзани вести

Аеродром постави елка од конфискувани предмети од патници

Елена Даскалова

Заспал покрај базен – го разбудила мечка (ВИДЕО)

Stefanija Kuzmanovska

Турист напиша негативна рецензија на хотел во Тајланд, сега му се заканува затвор

Влатко Зорба

Нова врска на Меган Фокс: Сликана со раперот поради кого ги остави сопругот и трите синови (фото)

Музичар почина од коронавирусот откако прати охрабрувачка порака

Кристина Денесовска

Мараја Кери открила со каква диета ослабнала 20 килограми